قیمت محصولات به دلیل نوسانات ارز به روز نمی باشد، جهت مشاوره و اطلاع از قیمت تماس حاصل فرمایید

تماس تلفنی

آموزش نحوه تنظیم درجه یخچال

خانه/مقالات/آموزش نحوه تنظیم درجه یخچال

آموزش نحوه تنظیم درجه یخچال

درجه یخچال یکی از مهم ترین شاخص هایی است که می تواند در سلامت یخچال تاثیر داشته باشد. بیشتر افراد از یخ زدن مواد غذایی و یا فاسد شدن آنها در یخچال شکایت دارند که همه این موارد به تنظیم درجه یخچال مربوط است.اگر دمای یخچال پایین باشد مسلما مواد غذایی یخ می زنند و اگر این درجه بالاتر از حد معمول باشد، مواد غذایی به دلیل گرم بودن هوا فاسد خواهند شد. پس تنظیم درجه یخچال امری حیاتی و مهم است. در این مقاله همراه ما باشید تا با مهم ترین اطلاعات درمورد درجه یخچال همراه باشید.

آموزش نحوه تنظیم درجه یخچال
قیمت یخچال در بانه
برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت یخچال در بانه کلیک کنید.
بانه خدمات

تنظیم درجه یخچال

نحوه تنظیم درجه یخچال در هر مدل از یخچال متفاوت است و ما در ادامه قصد داریم نحوه تنظیم درجه یخچال در مدل های معروف یخچال را به شما ارائه کنیم. اما قبل از آن باید با چند نکته که قبل از “تنظیم درجه یخچال” باید به آنها توجه کنید، آشنا شوید. همراه ما باشید.در بسیاری از موارد گرم شدن و یا سرد شدن بیش از حد یخچال به دلیل تنظیم نادرست درجه یخچال نیست. نکاتی وجود دارد که می توانند دلیل اصلی گرم و یا سرد شدن بیش از حد یخچال باشند. این موارد عبارت اند از:

  • قبل از هرچیزی باید لاستیک دور درب یخچال را چک کنید که پارگی و یا سوراخی نداشته باشد. اگر این لاستیک آسیب دیده باشد باعث می شود تا گرمای فضای بیرون به داخل یخچال نفوذ کرده و هوای داخل یخچال را گرم کند. در این موقع تنظیم درجه هم نمی تواند دمای یخچال را درست کند.
  • موتور یخچال خود را چک کنید. اکثر مواقع خرابی موتور یخچال باعث می شود تا هوای سرد تولید نشود و یخچال گرم شود. در این مواقع شاید فکر کنید که مشکل از تنظیم درجه است اما اینطور نیست و در حقیقت خرابی موتور باعث بروز این مشکل می شود.
  • امروزه با پیشرفت صنعت یخچال سازی، یخچال های بسیار پیشرفته و دیجیتالی وارد بازار شده است. این مدل یخچال ها اگر مشکلی داشته باشند بر روی صفحه نمایشگر آن را اخطار می دهند. پس اگر از این مدل یخچال ها استفاده می کنید، قبل از هرچی مشکلات تنظیم دما و اخطارهای روی صفحه را برطرف کنید.
تنظیم درجه یخچال

نکات مهم تنظیم درجه یخچال

نحوه تنظیم درجه یخچال

یخچال های قدیمی و یخچال های دیجیتال امروزی از نظر نحوه تنظیم درجه فعالیت متفاوت هستند. در یخچال های قدیمی این درجه توسط تنظیم ترموستات تعیین میشد اما در یخچال های دیجیتال باید این درجه را از روی نمایشگر کنترل کنید. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با نحوه انجام این کارها آشنا شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت یخچال در بانه می توانید به سایت بانه خدمات مراجعه نمایید.

تنظیم درجه در یخچال های قدیمی

در یخچال های قدیمی باید از طریق ولومی که در یخچال قرار دارد درجه را تنظیم کنید. معمولا اعداد 0 تا 9 برای درجه یخچال وجود دارد. شما بهتر است که ولوم را در بین عدد 3 و 4 و یا بر روی عدد 4 قرار دهید. این عدد دمای مناسبی برای مواد غذایی است.

تنظیم درجه در یخچال های دیجیتال

در یخچال های دیجیتال تنظیم دما از طریق صفحه دیجیتالی که بر روی در یخچال قرار دارد صورت می گیرد. معمولا دمای مناسب برای همه یخچال ها 37 درجه فارنهایت و یا 3 درجه سانتی گراد است. مواد غذایی در این درجه سرد می شود ولی یخ نمی زنند.

در ابتدا برای دسترسی به صفحه دیجیتال باید قفل این آن را باز کنید. پس از باز کردن از دو گزینه cooling temperature  برای کم کردن دما و refrigeratoy temperature برای زیاد کردن دما استفاده کنید.

اما تنظیم درجه در هریک از یخچال های دیجیتال متفاوت است. ما در ادامه این بخش می خواهیم هر یک از یخچال های مهم و معروف دیجیتال را با شما بررسی کنیم. ادامه این مقاله را از دست ندهید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت کولرگازی در بانه می توانید به بانه خدمات مراجعه نمایید.

تنظیم درجه در یخچال های دیجیتال

تنظیم درجه در یخچال الکترواستیل

برای تنظیم درجه در یخچال های الکترو استیل باید تعدادی از مراحل را انجام دهید. ابتدا باید کلید داخل برد یخچال را بزنید. سپس باید کلید sw1 را از روی main board انتخاب کنید.

با زدن این کلیک چراغ هایی روشن می شوند که برای تعیین وضعیت یخچال هستند. شما باید با فشار دادن کلید سوپر کول به بخش دما یخچال برسید. اکنون می توانید با استفاده از کلیدهای free temp و ref temp دمای داخل یخچال را کم و یا زیاد کنید.

تنظیم درجه در یخچال سامسونگ

یخچال سامسونگ همیشه یکی از پرچ داران صنعت یخچال سازی بوده است و این یعنی یخچال های این شرکت دارای کیفیت بالایی هستند. این یخچال ها نیز صفحه های نمایشگری دارند که می توانید دما را از روی آن تنظیم کنید.

به گفته شرکت سامسونگ بهترین دما برای این مدل یخچال ها 3 درجه سانتی گراد و برای فریزر 19- کافی است. ناگفته نماند که شما می توانید برای داشتن یخچال سامسونگ به خرید یخچال از بانه فکر کنید.

تنظیم درجه در یخچال سامسونگ

تنظیم درجه در یخچال اسنوا

برای تنظیم درجه در یخچال اسنوا ابتدا باید دکمه ref را انتخاب کنید تا با همین نام در نمایشگر نشان داده شود. اکنون می توانید برای پایین آوردن دمای یخچال از CLK و یا برای بالا بردن دمای یخچال از گزینه temp استفاده کنید.

تنظیم دمای دورنی  برای یخچال اسنوا باید بین 3 تا 5 و فریز این یخچال ها باید دمایی بین 16- تا 20- باشد. البته یخچال های زیادی برای بررسی است اما اینها مهم ترینشان بوده اند.

کلام پایانی

شما در این مقاله همه اطلاعات مربوط به تنظیم درجه یخچال را دریافت کردید. اگر قصد خرید یخچال دارید حتما به بانه سفر کنید، قیمت یخچال در بانه بسیار پایین است. از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بوده اید کمال تشکر را داریم.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
0 0 votes
امتیاز به این محصول