قیمت محصولات به دلیل نوسانات ارز به روز نمی باشد، جهت مشاوره و اطلاع از قیمت تماس حاصل فرمایید

تماس تلفنی

بررسی علت سرد نکردن یخچال

خانه/مقالات/بررسی علت سرد نکردن یخچال

بررسی علت سرد نکردن یخچال

بسیاری از سوالاتی که به دست ما می رسد مربوط به سرد نکردن یخچال است. یخچال ها می توانند به دلایل مختلفی دچار آسیب دیدگی بشوند و فرآیند سرد کردنشان به مشکل بخورد.ما در این مقاله می خواهیم علت سرد نکردن یخچال را بررسی کنیم. با ما تا آخر این مقاله همراه باشید تا با رایج ترین علت های سرد نکردن یخچال و همچنین راه حل این مشکلات بخوبی آشنا شوید.

بررسی علت سرد نکردن یخچال

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟
خرید یخچال از بانه
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید یخچال از بانه کلیک کنید.
بانه خدمات

علت سرد نکردن یخچال

برای آنکه درباره علت سرد نکردن یخچال صحبت کنیم باید بدانیم که سرد نکردن یخچال می تواند به دلیل خراب شدن یکی از قطعات مهم درون یخچال باشد که اگر اینطور باشد فورا باید برای حل مشکل اقدام شود تا همه قطعات یخچال دچار آسیب دیدگی ناشی از خرابی یک قطعه نشوند. ما در ادامه رایج ترین علت سرد نکردن یخچال را برای شما ارائه کرده ایم. همراه ما باشید.برندها و مدل های گوناگونی در بازار موجود است که می توان خریداری کرد که یکی از پیشنهادات ما به شما خرید یخچال از بانه است.با این خرید بدون واسطه می توانید با قیمت مناسب از برند های مطمئن خریداری نمایید و از کیفیت قطعات به کار رفته در آن مطمئن شوید.

شما می توانید قیمت یخچال در بانه را در فروشگاه های مختلف مثل بانه خدمات مشاهده نمایید .بسیاری از وسایل برقی را نیز می توانید در بانه خریداری کرده و استفاده نمایید ازمحصولات دیگر آن می توان به کولرگازی اشاره کرد که قیمت کولر گازی در بانه بسیار مقرون به صرفه و قابل توجه است.

با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا علت سرد نکردن یخچال را مورد بررسی قرار دهیم.

عوامل موثر بر سرد نکردن یخچال

میزان مواد غذایی موجود در یخچال

هر وسیله برای کاری که انجام می دهد توانی دارد و شما نمی توانید برای اینکه استفاده بیشتری از فضای یخچال کنید، مواد غذایی زیادی را در آن جای دهید. قطعا اگر بیشتر از حد مجاز مواد غذایی در یخچال جای دهید، توان یخچال برای سرد سازی کاهش می یابد.

همچنین توجه داشته باشید که ظروف فلزی می توانند دلیل این مشکل باشند. ظروف فلزی سرمای زیادی به خود جذب می کنند که این باعث می شود تا یخچال برای سرد سازی بقیه مواد غذایی زور بیشتری بزند.

پس برای جلوگیری از این مشکل می توانید میزان مواد غذایی که در یخچال قرار می دهید را کمتر کرده و به جنس ظروف داخل یخچال نیز توجه کنید. این یکی از رایج ترین “علت سرد نکردن یخچال” است.

نامناسب بودن درجه دما

بسیاری از ما به درجه دمایی که برای یخچال تعیین می کنیم توجه خاصی نداریم بدون اینکه فکر کنیم شاید مشکل سرد نکردن یخچال مربوط به تنظیم نبودن دمای یخچال است. دمای یخچال در هر فصل معلوم است.

شما باید در زمستان دمای یخچال را روی 3 یا 4 و در تابستان آن را روی 1 یا 2 تنظیم کنید تا یخچال شما دچار آسیب دیدگی نشود. تنظیم نبودن دمای یخچال می تواند باعث سرد نشدن مواد غذایی در تابستان و یخ زدن مواد غذایی در زمستان شود.

خرابی کمپرسور و رله

کمپرسور یخچال یکی از مهم ترین وسایل در فرآیند خنک سازی است. این قطعه وظیفه دارد تا گاز را به مایع تبدیل کردع و آن را به داخل اوپراتور یخچال پمپاژ کند. این فرآیند باعث خنک سازی می شود. خرابی کمپرسور نیز باعث می شود تا مایع به درستی پمپاژ نشود و یخچال گرم بماند.

رله استارت هم قطعه ای است که باعث روشن شدن موتور یخچال می شود. قطعا اگر این قطعه خراب شود یخچال خنک نمی شود و نمی تواند به درستی کار کند. اگر یخچالتان سرد نمی کند حتما این مورد را چک کنید.

خرابی کمپرسور و رله

آسیب دیدگی فن کمپرسور

فن کمپرسور یک قطعه اتوماتیک است و قتی روشن می شود که دمای موتور و کمپرسور بالا رود. به عبارتی دیگر این قطعه وظیفه پایین آوردن دمای موتور و کمپرسور را دارد. اگر این فن خراب شود چه اتفاقی می افتد؟

خرابی این فن باعث می شود تا دما در پشت یخچال بالا رود و یخچال نتواند به درستی فرآیند سرد سازی را انجام دهد. یکی از مهم ترین علت های خرابی فن کمپرسور، راعیت نکردن فاصله مناسب یخچال از دیوار است.

میزان کم گاز یخچال

پنجمین علت سرد نکردن یخچال می تواند کم بودن گاز یخچال باشد. گفته شد که گاز به مایع تبدیل می شود و سپس مایع به درون اواپراتور پمپاژ می شود و این فرآیند سرد سازی است.

اما اگر مقدار این گاز از حد لازم کمتر باشد، مایع کمتری تولید شده و به داخل اوپراتور پمپاژ می شود. این یعنی سرد سازی کمتر انجام می شود وقتی در یخچال را باز می کنید سرد نیست.

محل قرارگیری یخچال

از هرکس درباره مهم ترین قطعه یخچال بپرسید، قطعا موتور یخچال را به شما نشان خواهد داد. موتور یخچال به دلیل کار زیاد داغ می شود و به همین دلیل یک فن برای کاهش دمای موتور در پشت یخچال قرار دارد.

اگر یخچال در جای بسیار تنگ و کوچکی قرار گیرد در صورتی که پشتش به دیوار بسیار نزدیک باشد باعث می شود تا فن درست کار نکند و دمای موتور بسیار بالا برود. با گذشت زمان این باعث می شود تا موتور یخچال بسوزد.

آسیب دیدگی فن اوپراتور

فن اوپراتور وظیفه دارد تا سرمای تولید شده را به داخل یخچال بفرستد. اگر این فن خراب شود دیگر سرما به داخل یخچال نمی رسد و هوای داخل یخچال گرم می شود و به مرور باعث فاسد شدن و خرابی مواد غذایی می شود.

تعداد فن اوپراتور در یخچال های با توجه به مدلشان، متفاوت است. برای مثال اگر یخچال شما یک فن داشته باشد قطعا در قسمت فریزر قرار دارد. در اصل سرمای داخلی یخچال از سرمای داخلی فریزر گرفته می شود.

پس اگر فن اوپراتور شما خراب شد شاید فریزر شما سرد باشد و هیچ مشکلی با آن نداشته باشید اما فضای داخلی یخچال قطعا گرم خواهد بود و این بخاطر خرابی فن اوپراتور است.

آسیب دیدگی فن اوپراتور

خرید یخچال

اگر بعد از مراجعه به تعمیرگاه فهمیدید که کار از کار گذشته و شما باید به فکر خرید یک یخچال جدید باشید، عجله نکنید. شما می توانید برای خرید یخچال از بانه اقدام کنید. معمولا در این شهر یخچال های بسیار خوبی پیدا می شود و همچنین می توانید انواع مدل های خارجی یخچال ها را ببینید. قیمت یخچال در بانه نیز بسیار مناسب است.

کلام آخر

در این مقاله رایج ترین علت سرد نکردن یخچال را برای شما ارائه کردیم. امیدوارم بتوانید با خواندن این مطالب مشکل یخچال خود را رفع کنید. از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بوده اید بسیار متشکریم.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
0 0 votes
امتیاز به این محصول