قیمت محصولات به دلیل نوسانات ارز به روز نمی باشد، جهت مشاوره و اطلاع از قیمت تماس حاصل فرمایید

تماس تلفنی

بررسی علت داغ شدن بدنه یخچال

خانه/مقالات/بررسی علت داغ شدن بدنه یخچال

بررسی علت داغ شدن بدنه یخچال

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی به بدنه یخچال دست می زنید گرم بودن و یا داغ بودن بدنه را حس کنید. این اتفاق می تواند دلیل های زیادی داشته باشد که باید هرچه سریع تر تعمیر شود.علت داغ شدن بدنه یخچال چیست؟ چگونه می توانیم داغی بدنه یخچال را رفع کنیم؟ اگر شما هم به دنبال جواب همین سوالات می گردید بهتر است که تا آخر این مقاله همراه ما باشید و دلایل و راه حل های این مشکل را یاد بگیرید.

بررسی علت داغ شدن بدنه یخچال
خرید یخچال از بانه
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید یخچال از بانه همین حالا کلیک کنید.
بانه خدمات

علت داغ شدن بدنه یخچال

علت داغ شدن بدنه یخچال در بسیاری از یخچال ها یکسان است. این یعنی بستگی به مدل یخچال شما ندارد و علت داغ شدن بدنه یخچال شما به احتمال زیاد یکی از عوامل زیر است.عوامل متعددی می توانند باعث این اتفاق شوند که می توان از آن به مواردی مثل خراب شدن فن یخچال ،جای نامناسب یخچال،کثیف بودن کندانسور یا حتی پر شدن بیش از حد یخچال باشد.شما می توانید با خرید یخچال از بانه یخچالی با اندازه و جای مناسب انتخاب نمایید.گرمای بدنه یخچال می تواند بسیار جدی باشد یا در مواردی اهمیت چندانی نداشته باشد در این مواقع باید ابتدا “علت داغ شدن بدنه یخچال” را پیدا کرده و سپس نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

بیشتر لوازم برقی فارغ از مدل آن می توانند با مشکل داغ شدن بدنه روبه رو شوند اما باید در هنگام خرید آن ها به فروشگاه های معتبر مانند خرید کولر گازی با بهترین قیمت کولر گازی در بانه مراجعه کنیم تا از صحت و سلامت وسیله مطمئن شده و به حل مشکل داغ شدن بدنه آن رسیدگی کنیم.

با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با علت داغ شدن بدنه یخچال آشنا شده و راه های رفع آن را نیز بررسی کنیم.

علت داغ شدن بدنه یخچال

نکته هایی برای جلوگیری از داغ شدن بدنه یخچال

کثیف شدن کندانسور یخچال

کثیف شدن کندانسور یخچال امری طبیعی است زیرا با گذشت زمان گرد و غبار روی کویل های کندانسور قرار می گرند و این باعث می شود تا لوله های کندانسور کثیف شوند.

کثیف شدن این لوله ها باعث می شود تا کویل ها نتوانند به درستی گرما را تبادل کنند. در نتیجه کویل ها داغ می شود و این داغی به بدنه می رسد و وقتی شما بدنه یخچال را لمس کنید گرمای بیشتری حس می کنید.

خراب شدن فن

فرآیند سرسازی داخل یخچال به وسیله کمپرسور یخچال انجام می شود که برای انجام این فرآیند فشار زیادی را تحمل می کند. این فشار باعث می شود تا کمپرسور داغ کند اما همه کمپرسورها دارای یک فن برای سردسازی هستند.

وقتی این فن خراب شود کمپرسور هیچ راهی برای سرد شدن ندارد و  مجبور است که گرمای خود را به بدنه و لوله ها منتقل کند. این باعث گرمای داخل یخچال و همچنین گرمای بدنه می شود. پس اگر به دنبال علت داغ شدن بدنه یخچال هستید، فن کمپرسور را چک کنید.

قرار دادن یخچال در جای نامناسب

یکی از شایع ترین علل داغ شدن بدنه  این است که هیچ فضایی برای عبور هوا در پشت و یا کنار یخچال قرار نداده اید. این باعث می شود تا به روی کمپرسور و یا حتی موتور فشار بیاید و بیش از حد گرم شوند. پس اگر مشکل گرم شدن بدنه یخچال را دارید حتما از وجود فضای عبور هوا در پشت و کنار یخچال مطمئن شوید.

قرار دادن یخچال در جای نامناسب

پر کردن بیش از حد یخچال

هر وسیله دارای توانی است که بیشتر نباید به روی آن فشار وارد کنید. یخچال نیز از این قاعده مستثنی نیست و دارای حد مشخصی قدرت و توان است. وقتی شما یخچال را از مواد غذایی پر می کنید باعث می شود تا موتور یخچال برای سردسازی بیشتر زور بزند.

اما هرگز نمی تواند بیش از حد توانش سرما تولید کند. این فشار می تواند باعث “گرمای بدنه یخچال”، گرامی داخل یخچال و حتی با مرور زمان به سوختن موتور یخچال خاتمه یابد. وقتی موتور بسوزد شما باید آن را تعویض کنید و قیمت یخچال در بانه و لوازم یدکی آن بسیار بالا است. پس به میزان مواد غذایی که در یخچال جای می دهید توجه کنید.

چه موقع گرمای بدنه یخچال می تواند جدی باشد؟

بدنه تمام یخچال ها تا حدودی گرم است و این گرما هیچ نگرانی بوجود نمی آورد اما وقتی دما بدنه یخچال از حد مشخصی بیشتر می شود باید به دنبال علت داغ شدن بدنه یخچال خود بگردید.

گرم شدن اولیه بدنه یخچال کاملا طبیعی است زیرا در سر تا سر یخچال لوله هایی وجود دارد که درونشان گاز است. این لوله ها سرما را به یخچال می دهند و گرمای داخل یخچال را می گیرند.

اگر شما یخچال قدیمی داشته باشد قطعا گرمای این لوله ها را احساس نمی کنید زیرا در مدل های قدیمی این لوله ها در پشت یخچال قرار دارد. اما در مدل های جدید این لوله ها در بدنه پخش می شود و داغی لوله ها باعث می شود تا شما در یخچال های جدید گرما بدنه را احساس کنید.

توجه به ظرفیت یخچال

یخچال را پر از مواد غذایی نکنید. همانطور که گفته شد این کار باعث آسیب به موتور یخچال می شود. همچنین وقتی مواد غذایی را برای بار اول در یخچال می چینید سعی کنید تا چند ساعت در یخچال را باز نکنید تا فرآیند سرد سازی تمام شود.

به جنس ظروفی که در یخچال قرار می دهید توجه کنید. ظروف فلزی سرما را به خودشان جذب می کنند و این باعث می شود تا موتور مجبور به تولید هوای سرد بیشتری شود. سعی کنید از ظروف پلاستیکی برای قرار دادن مواد غذایی در یخچال استفاده کنید.

توجه به ظرفیت یخچال

قرار دادن فضا با توجه به دیوار

اگر نمی خواهید بدنه یخچالتان داغ شود باید فضای مناسبی را در پشت و در کنارها برای عبور هوا قرار دهید. اگر هیچ مجرایی برای عبور و مرور هوا وجود نداشته باشد با گذشت زمان بدنه داغ می شود.

تمیز کردن کندانسور

همانطور که گفته شد کندانسور و لوله های کویل دچار جرم گرفتگی می شوند و برای حل این مشکل باید آنها را تمیز کنید. برای انجام این کار کافیست ابتدا راه ارتباط برق و یخچال را قطع کنید.

سپس کاور پشتی یخچال را در بیاورید. اکنون می توانید به کویل و کندانسور دسترسی داشته باشد. با یک دستمال و یا پارچه ای این ملیه های جرم گرفته را خوب جرم گیری کنید.

کلام پایانی

علت داغ شدن بدنه یخچال عنوانی بود که ما برای این مقاله انتخاب کردیم. در این مقاله خواندید که علت های داغ شدن بدنه یخچال چیست و چگونه می توان آنها را حل کرد. شما می توانید برای اینکه یخچال های بهتری داشته باشید، خرید یخچال از بانه را امتحان کنید. از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بوده اید کمال شتکر را داریم.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
0 0 votes
امتیاز به این محصول